Populiariausios lankytinos vietos

TURKIJA

 1. Pamukalė – stebuklas kurį sukūrė gamta.  Bėgantis nuo šlaitų mineralinis vanduo suformavo nuostabias vandens tersas. tai ne tik nepakartojamo grožio vaizdai, bet ir gydomieji baseinai. Atvykę į Pamukalę, galėsite ne tik  jais pasigrožėti, bet ir pasimaudyti  šiuose terasose, šiltame mineraliniame vandenyje.
 2. Kapadokija – unikalaus grožio kraštovaizdis, kurio bokštus ir kanjonus po ugnikalnio išsiveržimo išraižė vanduo ir vėjas iš vulkaninio tufo. Šį visą grožį galima stebėti iš viršaus skrendant oro balionais. Gamtos sukurtuose oluose ilgainiui apsygyveno žmonės,  sukūrė savo miestelį, išskirtinius viešbučius oluose, požeminės sudėtingiausios tuneliu sistemas. aplankius šią turistinę vieta, ne vienas turistas neliks nesužavėtas.
 3. Žaliasis kanojas – Didžiausias Turkijoje esanti rezervuaras tarp kalnų. Gryno oro ir daug žalumos turinti gamta. Norintiems ramybės, poilsio ir nepaprasto grožio gamtos. būtina atvykti į Žaliąjį kanjoną ir pasiplaukioti laiveliu pro tarp uolu besitiasiantį kanjoną.
 4. Demre-Myra-Kekova – tai vieną iš istorinių ekskursijų, kur persipiną religijos. Čia galėsite pamatyti, unikalias kapavietes oluose, amfitiatrą bei kitas istorines vertybes. Susipažinsite su sevonės religine istorija.
 5. Sultanahmet  – būtent čia galima susipažinti su populiariausiomis stambulo vietomis. Mėlynoji mečetė arba Sultono Ahmedo mečetė – ypatinga ir didžiausia šešis minaretus turinti mečetė. Sofijos soboras – viena gražiausiu krikščionių bažnyčia, kuri vėliau tapo musulmonų mečete, o vėliau muziejumi. Grand Bazaras, itin didelis. uždaras, savo gatvelėmis kerintis turkų turgus.

GRAIKIJA

 1. Atėnų akropolis Unesco paveldas. Atėnų centre didingas sevonės graikų civilizacijos paminklų komplekas su ypatinga savo istorija.
 2. Santorini – Graikijos sala užburianti savo unikaliu grožiu. Baltutėliai namai ir mėlyni cerkvių kupolai, jūros apsuptyje savo grožiu ir romantika užburs kiekvieną.
 3. Knoso rūmai – buve Kretos salos valdovų rūmai, šiuo metu likę griuvėsiai, bet išskirtinio dizaino ir grožio.
 4. Olimpija Unesco paveldas. Šventovė esanti Pelaponese, kur daugiau, nei prieš 1000 metų vyko olimpinės žaidynės. Dėja iš pastatų jau mažai kas išlikę, bet likę griuvėsiai ir kolonos kelia ypatingą jausmą.
 5. Samarijos tarpiaklis – tarp uolų isispraudęs 16km ilgio ir apie 600metrų gylio tarpeklis, žygio metu sužavės, net ekstremalių pojūčių ieškantį turistą.
 6. Gramvousa – Balos – viena iš gražiausių vietų Kretoje, balto smėlio papludimys sudarytas iš lagūnu ir kerintis  žydras vanduo.  Būtent čia susilieja trys jūros – Jonijos, Egėjo ir Libijos.

EGIPTAS

 1. Gizos piramidės – Viena iš garsiausiu vietų pasaulyje, esančios Kaire.  Šios įstabaus grožio ir didingumo piramidės, bei šventyklos buvo pastatytos per tris kartas. maždaug prieš 4500 metų.  Egipto faraonai po mirties manė, kad taps dievais. todėl statėsi ypatingai dideles švetyklas ir piramides, taip pasiruošdami pomirtiniam gyvenimui.
 2. Luksoras – iš arabų kalbos išvertus reiškia Rūmai. Atsiradus naująjai Egipto karalystei, jos valdžia persikraustė į Tėbus ir Luksoras tapo jų rūmais. Muziejus po atviru dangumi. Čia jus nustebins, didingi šventyklų griuvėsiai, karališkieji kapai, bei susipinančios dykumos ir upės.
 3. M0zės kalnas – Biblijoje vadinamas Dievo kalnu. Jo aukštis siekia 2285 metrų, virš jūros lygio. Į jį galima užkopti dviems keliais : laipteliais, jis yra trumpesni, bet sudėtingesnis, ar kopiant kalnu i viršų. Ant kalno yra Šv, Trejybės koplyčia. Sakoma, kad įkopus į šį kalną yra atleidžiamos visos nuodemės. Kopti pradedama apie vidurnaktį ir auštant jau pasiekiama kalno viršūnė iš kur atsiveria neapsakomo grožio vaizdai, tiesiog užburia.
 4. Tirano sala – į šią salą vykstama kateriu. Tai payi įspudingiausia vieta egipta, žavinti savo povandeniniu pasauliu. Rojus mėgstantiems gilumini arba paviršinį nardymą.

BULGARIJA

 1. Nesebaras – Neapsakomo grožio miestelis su antikiniais, viduramžio pastatais, kurį juosia ginybinė sieną. Akmenimis išklotos siauros gatvelės, su mažais restoranėliais ir puikia bulgarų virtuve privers pasijausti kaip pasakoje.
 2. Sofija– Bulgarijos sostinė ir vienas seniausių miestų Europoje.  Pagrindinos lakomas objektas šiame mieste tai Šv. Sofijos cerkvė, kurį įtraukta į Unesco paveldo sąrašą.  Taip pat čia daug įvairių muziejų, paminklu ir kitų istorinių palikimų.
 3. Rilos vienuolynas – viena iš labiausiai lankomų vietų Bulgarijoje.  Įsikuręs aukštai kalnuose, žalumos apsuptyje. Išskirtinio grožio vienuolyno vidus puoštas freskomis, mediniais raižiniais ir aukso siena, sužavės kiekvieną. Vienuolyno muziejuje saugomi auksiniai ir sidabriniai dirbiniai, vertingos monetos, ginklai ir papuošalai.
 4.  Rožių slėnis –  nepqkartojamo grožio ir nuostabaus kvapo rožių plantacijos sužavės ne tik moteris, bet ir vyrus. Čia galėsite ne tik jomis grožetis, bet išbandyti rožių kosmetika,parfumeriją, paragauti rožių limonado,medaus ar net uogienės.

ISPANIJA

 1. Šv. Šeimynos bažnyčia Barselonoje (Sagrada Familia) – tai populiariausia Barselonos lankoma vieta. Pradėta statyti 1982m. Genealaus architekto A.Gaudi. Nepaprasto grožio ir išskirtimumo bažnyčia dar yra statoma iki šiol. Atvykūs į Barselona tiesiog būtina ją pamatyti.
 2. Monserato vienuolynas  – švenčiausia katalonų vieta. Aukštai kalnuose, pastatytas vienuolynas. Šventa ramybė, aukštai tarp kalnų sužavės kiekvieną. Taip čia yra galimybė pamatyti juodosios Madonos statulėlę, sakoma ją palietus išsipildys visi norai.  Tai gamtos ir tikėjimo oazė.
 3. Teidės ugnikalnis  ir nacionalinis parkas – Tenerifės saloje, esanti ugnikalnis. Jo aukštis siekia net 3718m, virš jūros lygio.  Aukščiausias Ispanijos taškas, iš kurio pamatysite visą
  Tenerifės salą. Taip pat vaikštant po parką pamatysite nepaprastus olienu formu ir palvu derinius, bei daug augmenijos.
 4. Salvadoro Dali muziejus – Modernaus meno muziejus.  Tai neįprastas, išskirtinis, stebinatis ir stulbinantis muziejus-teatras. Neįmnoma žodžiais apien jį papasakotį, o būtina pamatyti iliujziju ir haliucinaciju mjuzieju. Čia pamatysite populiariausius jo kūrinius : Juodasis kadilakas, Lietaus taksi, Haliucinogeninis toreodoras.
 5. Los Gigantes – Iš Atlanto vandenyno, iškyla milžiniškos uolos.  Prie jų priplaukiama laiveliu, taip yra galimybė apžiūrėti iš arčiau, pajusti jų didingumą ir pamatyti jų grožį.
 6. Palma – Maljorkos sostinė, gražiausias salos  miestas. Kuriame pamatysite daug architektūros statinių, bet populiariausias traukos objektas gotikinio stiliaus katedra.

Jungtiniai Arabų Emiratai 

 1. Dubajaus palmė – Tai žmogaus rankomis dirbtinai supilto smėlio palmės, prie pat Dubajaus. Didžiausia ir populiariausia tai Džumeiros palmė, ji dar vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Ant kurios stovi daugybė prabangiu viešbučiu.
 2. Burdž Khalifa – pats auksčiausias dangoraižis pasaulyje. Jos aukštis 828m.  Į jį galima pakilti liftu ir iš apžvalgos aištelės grožėtis Dubajaus pastatais, bei pažiūrėjus į apačia galima pamatyti grojančių fotnatu šou.
 3. Šeicho Zaido mečetė –  Tai neapsakomo grožio mečetė, kuri tiesiog užburia savo grožiu. Jos pastatymui ir vidaus interjerui buvo naudojamas baltas marmuras, brangakmeniai, kristalai ir auksas. Ją tiesiog būtina aplankyti, liks pakerėtas kiekvienas/
 4. Ferari pasaulis – pats diždiausias dengtas pramogų parkas. Čia rasite daugybę pramogų, kiekvienas pagal savo pomegius, nes čia jų begalė ir įvairių. Norint aktyviai praleisti laika, Ferari parkas kaip tik tam tiks.
 5. Burdž Al Arabo viešbutis – pats prabangiausias ir neįprastas viešbutis.  Vienas iš nedaugelio kuris yra gavęs net 7* kategoriją. Ši burė yra Dubajaus pažiba.

Apie autorių

client-photo-1
Anželika
O kas, jei Jūsų svajonių kelionė yra arčiau nei atrodo?

Komentarai

Parašykite komentarą