Kelionė autobusu
Į Kairą - Aleksandriją
Vykstame traukiniu
Iš Aleksandrijos į Asuaną
Iki Luksoro
Kruizas Nilu

Kruizas Nilu – be abejo, vienas iš labiausiai nevaržomu ir įdomių būdų pažinti Egipto istorinį paveldą. Kasdienių ekskursijų ir poilsio laive derinys, puiki galimybė surasti Egipto grožį. Nilas ilgiausią upę pasaulyje 6,852 km yra svarbiausias Egipto gyvybės šaltinis.

IŠVYKIMO / GRĮŽIMO VIETA
IŠVYKIMO LAIKAS
BAGAŽO VEŽIMO SĄLYGOS
Vilniaus – Hurgada – Vilniaus
Prašome atvykti mažiausiai 2 valandas iki skrydžio
Bagažas 20 kg. ir rankinis bagažas iki 5 kg.
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTALėktuvų bilietai
Apgyvendinimas viešbutyje
Pervežimas iš oro uosto į viešbutį ir atgal
Gido/ kelionių vadovo paslaugos
Maitinimo tipas – viskas įskaičiuota
Ekskursijos
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTAKelionės draudimas internetu arba galimą įsigyti mūsų agentūroje
Ekskursijos
1

Pirma diena: Išvykimas

Skrydis: Vilnius – Hurgada. Pasitikimas oro uoste, vykstate į viešbutį Hurgadoje. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
2

Antra diena:

Pusryčiai. Išvykstate į Kairą (apie 510  km). Kairas – Egipto sostinė ir didžiausias Afrikos bei arabų šalių miestas. Aplankote Egipto nacionalinį muziejų, kuriame sukaupta didžiausia pasaulyje senovės Egipto meno dirbinių, menančių turtingą Egipto istoriją, kolekcija. Vykstate į Kairo priemiestį apžiūrėti Gizos piramidžių – vieno iš septynių senojo pasaulio stebuklų (esant galimybei, apžiūrite vienos piramidės vidų už papildomą mokestį). Al Gizos plynaukštės sergėtojas – Didysis Sfinksas – seniausia žinoma monumentinė skulptūra, „prižiūrinti“ Gizos piramides ir šalia esančias faraonių piramides, šventyklas bei kapus. Apsilankote papirusų muziejuje. Užsukate į didžiausią artimųjų rytų Khan al Khallili turgų – islamiškojo Kairo dalį, įsikūrusi mečečių ir minaretų šešėlyje. Esant galimybei, siūlome garsų ir šviesų šou prie garsiųjų piramidžių (už papildomą mokestį  – apie 10 €). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kaire.
3

Trečia diena:

Pusryčiai. Išvykstate į AleksandrijąApžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Senovėje Aleksandrija buvo vienas garsiausių pasaulio miestų ir varžėsi net su Roma. Aleksandriją bene labiausiai išgarsino vienas Septynių senojo pasaulio stebuklų – 120 – 180 m aukščio Faro švyturys, deja, XI – XIV a. sugriautas žemės drebėjimų. Grožitės jo vietoje pastatytu sultono Kaitbėjaus fortu, aplankote kitą senojo pasaulio palikimą – I – II a. Kom ash-Shuqqafa katakombas-kapavietę, esančią apytikriai 35 m gylyje. Į šį didžiausią graikų ir romėnų nekropolį Egipte veda spiraliniai laiptai. Ši senovinė kapavietė, spėjama, pradėta statyti kaip turtingos šeimos kripta, vėliau buvo išplėsta į įspūdingą trijų lygių požeminį statinį. Apžiūrite romėnišką odeoną, esantį beveik pačiame šiuolaikinės Aleksandrijos centre. Aplankote Montazos rūmų, kur anksčiau gyveno Egipto karališkoji šeima, sodus. Grožitės atstatytu šedevru – naująja Aleksandrijos biblioteka – XXI a. stebuklu. Išvykstate į Kairą. Vykstate į traukinių stotį. Traukiniu (miegamajame vagone) vykstate į Asuaną. Vakarienė ir nakvynė traukinyje.
4

Ketvirta diena:

Pusryčiai. Atvykstate į Asuaną ir vykstate į laivą. Siūloma ekskursinė programa Asuane. Apžvalginė ekskursija po Asuaną: Asuano užtvanka, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nilą ir Nasero ežerą; Izidės šventykla (Pilajų šventykla), kuri Asuano užtvankos statybos metu nuogąstaujant dėl potvynių, iš savo pirmykštės vietos buvo perkelta į kitą Nilo salą (Fileto salą); Nebaigtasis obeliskas, kurį pastatyti įsakė faraonė Hačepsuta – didžiausias žinomas senovinis obeliskas.  Grįžtate į laivą. Laisvas laikas. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.
5

Penkta diena:

Pusryčiai. Anksti ryte siūlome išvyką į Abu Simbel šventyklą. Iš vientisos uolos XIII a. pr. Kr. iškalta Abu Simbelio Didžioji šventykla – įstabus reginys. Nors skirta Egipto didžiųjų miestų globėjoms, dievybėms – Tėbų Amonui, Memfio Ptahui ir Heliopolio Ra Harachčiui, Didžioji šventykla buvo pastatyta Ramzio II garbei. 33 m aukščio fasadas su keturiomis milžiniškomis soste sėdinčio Ramzio II statulomis turėjo nustebinti ir įbauginti, o interjeras atskleidė dievo ir valdovo sąjungą. Sugrįžtate į Asuaną. Vykstate į laivą. Išplaukiate Luksoro link. Atplaukiate į Kom Ombo, garsėjantį savo II a. pr. Kr. pradėta statyti graikų ir romėnų šventykla, skirta dviems dievams: dešinioji pusė – vietos dievui krokodilui Sobekui ir kairioji pusė – dievui sakalui Horui. Atvykus į Kom Ombo siūloma ekskursija į šią šventyklą. Toliau plaukiate į vakariniame Nilo krante įsikūrusį Edfu miestą. Pietūs. Vakarienė ir nakvynė laive.
6

Šešta diena:

Pusryčiai. Edfu – siūloma aplankyti dievui Haroeriui šventyklą. Šventykla pastatyta III – I a. pr. Kr. ir beveik du tūkstantmečius buvusi palaidota po smėliu ir dumblu, yra didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi Ptolemėjų šventykla visame Egipte. Nors šventykla palyginti nesena, tačiau labai domina egiptologus, nes jos architektūra gana tiksliai imituoja senesnius faraonų statinius. Pietūs. Išplaukiate Luksoro link. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.
7

Septinta diena:

Pusryčiai. Išsiregistruojate iš laivo. Siūloma ekskursija vakariniame Nilo krante, kuriame stūkso Memnoso kolosai – dvi masyvios 18 m aukščio akmens statulos, vaizduojančios faraoną Amenchotepą III ir jau beveik tris su puse tūkstančio metų stovinčios Tėbų nekropolyje. Tėbų kalvų papėdėje iš dalies uolose iškirsta įspūdinga pomirtinė faraonės Hačepsutos šventykla – kvapą gniaužiantis reginys. Garsiajame Karalių slėnyje beveik 500 metų (XVI – XI a. pr. Kr.) buvo laidojami karalystės kilmingieji. Įrengdami kapus Tėbų kalvų gilumoje faraonai tikėjosi sukliudyti plėšikams vogti neįkainojamus turtus, palaidotus kartu su jais. Slėnį ypač išgarsino jame atrastas faraono Tutanchamono kapas (įėjimas į vidų – esant galimybei, už papildomą mokestį). Pietūs (už papildomą mokestį).Siūloma ekskursinė programa dalį senovės Tėbų teritorijos užimančiame Luksore. Monumentalios Luksoro ir Karnako šventyklos garsėjo visame senovės pasaulyje ir traukė turistus nuo graikų bei romėnų laikų. Bene labiausiai lankoma Egipto vieta po Gizos piramidžių – didingas Luksoro Karnako šventyklos kompleksas, kurį senovės egiptiečiai vadino „Ipet-Isut“ (tobuliausia vieta). Didžiulės Amenhotepo III kolonos, pastatytos Ramzio II kieme, didingos faraonų skulptūros ir garsioji 3 km ilgio sfinksų alėja, vedanti į Karnako šventyklą, ir šiandien daro didžiulį įspūdį. Puikus senovės Egipto architektūros pavyzdys yra Karnako šventyklos hipostilis, kurio tankų „mišką“ sudaro šimtas trisdešimt keturios 23 metrų aukščio kolonos, kurių paviršius padengtas bareljefais. Jų kapitelių, vaizduojančių besiskleidžiančius lotosų žiedus, skersmuo siekia 15 m. Išvykstate autobusu į Hurgadą. (apie 310 km). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
8

Paskutinė diena:

Kelionės pabaiga, pervežimas į oro uostą.

Kelionės apžvalga

Nėra atsiliepimų.

Palikite apžvalgą